Integracja w czasie COVID-a? Sprawdź towarzyskie gry detektywistyczne!

Wyjaśnijmy coś sobie, integracja pracowników w czasie epidemii i zdalnej pracy jest baaardzo trudna. Skoro nawet wcześniej ciężko było skłonić pracowników do przyjścia w określonej godzinie w określone miejsce i spędzić ze sobą wspólnie czas w nietuzinkowy sposób, to teraz jest jeszcze trudniej. Nie tylko dlatego, że w zasadzie nie możemy spotykać się na mieście, ale również dlatego, że znalezienie czegoś interesującego, co możemy wspólnie robić przez internet, jest prawie niemożliwe.

I oczywiście, nie mówimy tutaj o sytuacji, gdzie pracownicy sami zorganizują sobie czas, grając wspólnie w AmongUs. Nie, chodzi nam o przypadek, gdy jedynym wspólnym narzędziem każdej osoby jest komunikator internetowy i łącze (lub sprzęt) nie pozwalające na nic więcej poza korzystaniem z tegoż komunikatora.
Na pewno sami kojarzycie takie sytuacje. Co wtedy? 🤔

Rozwiązaniem mogą okazać się towarzyskie gry detektywistyczne. Da się je przeprowadzić online, polegają głównie na rozmowie i mogą trwać od 1 do 3 godzin, w zależności od potrzeb. Jednocześnie, takie gry są nietuzinkową rozrywką, która przekłada się na poprawę relacji w zespole i głębsze poznanie się pracowników.

Koniecznie przeczytaj artykuł do końca! Czeka tam na Ciebie niespodzianka! 😍

Gracze wcielają się w postacie uwikłane w sprawę morderstwa. Każdy z nich jest podejrzany, że to właśnie on dopuścił się zbrodni opisanej w fabule gry. Jednocześnie, każdy z nich posiada alibi, którym musi się wybronić. Wśród graczy jest jednak jeden „prawdziwy” morderca. Jego zadaniem jest zmylić pozostałych tak, aby na koniec gry nikt nie podejrzewał go o bycie zabójcą.

To proste założenie pozwala na naprawdę emocjonującą integrację, bo opiera się na emocjonującej przygodzie oraz wchodzeniu w rozmowę z drugą osobą. To właśnie rozmowa jest tu głównym nośnikiem rozgrywki (dzięki czemu tak łatwo w tę grę można zagrać przez internet).

Poniżej znajdziesz film poświęcony towarzyskim grom detektywistycznym. Zapraszamy też do naszego podcastu omawiającego krok po kroku jak stworzyć taką grę 🙂


NIESPODZIANKA! Mamy dla Was również darmową wersję gry detektywistycznej przygotowanej przez nas. Sprawdźcie sobie za darmo, jak takie gry wyglądają, a jeśli zechcecie wznieść je na jeszcze wyższy poziom, odezwijcie się do nas! Możecie zakupić kolejną gotową grę lub zamówić u nas stworzenie takiej gry specjalnie dla Was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *